დავით კერესელიძე დავით კერესელიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 25-05-1965

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მატერიალურ-ტექნიკური მომარაგების ეკონომიკა და დაგეგმვა

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს კონცერნი „კოდაკო“, გენერალური დირექტორი (1996 - 1990)
  • სს კონცერნი „კოდაკო“, პრეზიდენტი (1993 - 1996)
  • რესპ. გაერთიანება „საქლითონბითუმვაჭრობა“-სთან არსებული საბროკერო ფირმა „ლითონი-1“-ის დირექტორი (1992 - 1993)
  • გადაყვანილია სამართლებრივი სახელშეკრულებო განყოფილების 2-ე კატეგორიის იურისტ-კონსულტად (1990 - 1992)
  • მატერიალურ-ტექნიკური მომარაგების კომიტეტის „საქლითონ-ბითუმვაჭრობის“ გაერთიანება, ხარისხის განყოფილების ეკონომისტი (1988 - )
  • საბავშვო აღმზრდელობითი გამაჯანსაღებელიკომპლექსი „მზიური“, კომენდატი (1985 - 1988)
  • ტრესტ „საქკურორტმშენი“-ს ქარხანა „მშენდეტალი“, 2-ე თანრიგის მუშა (1984)
  • თბილისის „დოსააფის“ საქალაქო კომიტეტი - ისტრუქტორ-მეთოდისტი (1982 - 1983)
  • სსრკ თავდაცვის სამინისტროს ქ.თბილისის საგზაო-საექსპლოატაციო N1 უბანი I თანრიგის ვულკანიზატორი (1982)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ახალი მემარჯვენეები“ - ფრაქციის წევრი (16-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 16-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 20-03-2002)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 20-03-2002)
  • arrow
    თვითმმართველობისა და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-03-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი უკრაინის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    რეგიონთა ეკონომიკური განვითარების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)