კონსტანტინე კემულარია კონსტანტინე კემულარია
  • დაბადების თარიღი
  • 04-04-1954

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ხობი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს არასამთავრობო ორგანიზაციების ეროვნული საბჭოს პრეზიდიუმის თავმჯდომარე (1999 - )
  • ქ.თბილისის საკრებულოს იურიდიული კომისიის თავმჯდომარე (1998 - 1999)
  • იურიდიული კომპანია „ინიურსერვისი“, დირექტორი (1995 - 1998)
  • იურიდიული კომპანია „ინიურკონსალტინგი“, დირექტორი (1993 - 1995)
  • საქართველოს იუსტიციის მინისტრი (1992 - 1993)
  • რესპუბლიკის პროკურატური სამმართველოს უფროსი, კოლეგიის წევრი (1992)
  • რესპუბლიკის პროკურატური განყოფილების უფროსი (1991 - 1992)
  • ჭიათურის პროკურორი (1987 - 1991)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ეკონომიკის და სამართლის ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერ-თანამშრომელი (1983 - 1987)
  • მოსკოვის სახელმწიფოს და სამართლის ინსტიტუტის ასპირანტი (1980 - 1983)
  • ქუთაისის პროკურატურის უფროსი გამომძიებელი (1976 - 1979)
  • სოხუმის პროკურატურის გამომძიებელი (1975 - 1976)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (1970 - 1975)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • იურიდიულ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (16-02-2004 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „მოძრაობა დემოკრატიუოლი რეფორმებისათვის“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (17-12-2001 - 16-02-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 17-12-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 20-03-2002)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვის, მოქალაქეთა პეტიციებისა და სამოქალაქო საზოგადოების მშენებლობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-03-2002)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ენერგეტიკის დარგში შექმნილი კრიზისული მდგომარეობის შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის თაობაზე - კომისიის წევრი (02-03-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ცალკეული თანამდებობის პირების ქმედებათა კანონირების შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (25-10-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ეროვნული თანხმობის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (30-05-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემასთან დაკავშირებული საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-1999 - 07-05-2003)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი თურქეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი რუსეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)