კახაბერ კახაძე კახაბერ კახაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 22-09-1951

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ილია ჭავჭავაძის საზოგადოება
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • გაზეთ ივერიის რედაქციის წევრი (საზოგადოებრივ საწყისებზე) (1989 - 1992)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ისტორიისა და ეთნოგრაფიის ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1975 - 1993)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ეთნოგრაფიის ინსტიტუტის მეცნიერ თანამშრომელი (1974 - 1975)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ისტორიულ მეცნიერებათა კანდიდატი

კომისია

  • arrow
    საგარეო საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (28-01-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    ხელისუფლებისა და მმართველობის ცენტრალურ და ადგილობრივ ორგანოთა რეფორმების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)