რობიზონი კალაძე რობიზონი კალაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 15-02-1948

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: დემოკრატიული პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მანქანათმშენებლობის ტექნოლოგია, ლითონმკრებელი ხაზები, ჩარხები და იარაღები

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის სამგორის რ-ნის ნორჩ ტექნიკოსთა სადგურის წრის ხელმძღვანელი (1990 - 1992)
  • თბილისის 63-ე პროფტექნიკური სასწავლებლის საწარმოო სწავლების ოსტატი (1986 - 1990)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "დემოკრატები" - ფრაქციის წევრი (16-04-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    სპორტისა და ტურიზმის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის მდივანი (25-12-1992 - 25-11-1995)