თენგიზ კალანდაძე თენგიზ კალანდაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 01-06-1940

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (17-12-2002 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • აბაშა

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • აბაშა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ვ.ი.ლენინის სახელობის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ლითონის წნევითი დამუშავება

სამუშაო გამოცდილება

  • „საქლითონი“, სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (1997 - 2002)
  • საქართველოს პარლამენტის წევრი (1992 - 1995)
  • „საქლითონმომარაგება“, განყოფილების გამგე, გენდირექტორის მოადგილე (1988 - 1992)
  • მატერიალურ-ტექნიკური მომარაგების კომიტეტი, განყოფილების გამგე (1987 - 1988)
  • თბილმეტალბაზა, საწყობის გამგე, დირექტორის მოადგილე, კმგ გამგე, მთ. ინჟინრის მოადგილე (1976 - 1987)
  • თბილმეტალბაზა, უფროსი მეკუჭნაევე (1971 - 1976)
  • ინჟმშენში მეკუჭნავე, საწყობის გამგე (1968 - 1971)
  • ინჟინერი, ინჟმშენის N1 ტრესტი (1966 - 1968)
  • მეარმატურე, ინჟმშენის N2 ტრესტი (1964 - 1966)
  • ზეინკალი, ს/ყ 88 (1963 - 1964)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ალიანსი ახალი საქართველოსთვის“ - ფრაქციის წევრი (16-01-2003 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია "ნეიტრალები" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (27-02-2003 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ეკონომიკურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)