ბორის კაკუბავა ბორის კაკუბავა
  • დაბადების თარიღი
  • 03-03-1939

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ილია ჭავჭავაძის საზოგადოება
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • უკრაინის სასოფლო-სამეურნეო აკადემია
  • სპეციალობა
  • ზოოტექნიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • სოხუმის ხორცკომბინატის ინჟინერ-ტექნოლოგი (1989 - 1991)
  • სოხუმის ხორცკომბინატის ინჟინერ-ტექნოლოგი, ვეტტექნიკოსი (1976 - 1978)
  • კოლმეურნეობის თავმჯდომარე (1974 - 1976)
  • სახელმწიფო სანაშენე მეურნეობის დირექტორი (1972 - 1974)
  • სოფლის მეურნეობის ზოოტექნიკოსი (1971 - 1972)
  • პარტიის ქალაქკომის საორგანიზაციო გან-ის ინსტრუქტორი (1970 - 1971)
  • უკრაინის სასოფლო მეურნეობის აკადემიის სტუდენტი (1966 - 1970)
  • საბჭოთა არმიის რიგებში (1962 - 1966)
  • უკრაინის სასოფლო მეურნეობის აკადემიის სტუდენტი (1961 - 1962)
  • მეცხოველეობის ფერმის გამგე (1958 - 1961)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (02-12-2001 - 22-04-2004)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-06-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 12-12-1997)

კომისია

  • arrow
    აფხაზეთის საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (27-01-1993 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ბალტიისპირეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)