არჩილ იოსელიანი არჩილ იოსელიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 01-10-1951

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს სოციალური სამართლიანობის კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მათემატიკოსი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის ქიმიის ფაკულტეტის ლექტორი (1986 - )
  • ქალაქგაფორმების სამხატვრო სახელოსნოს მხატვარი (1986)
  • ნავთობის სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის უფროსი ინჟინერი (1984 - 1985)
  • გაერთიანებული გამოთვლითი ცენტრის პროგრამირების გან-ის ინჟინერ-პროგრამისტი (1983 - 1984)
  • საქართველოს ჰიდრომეტცენტრის გამოთვლითი ცენტრის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1981 - 1983)
  • სსრკ ჰიდრომეტცენტრის ასპირანტი (1977 - 1980)
  • სსრკ ჰიდრომეტცენტრის სტაჟიორი (1976 - 1977)
  • ჰიდრომეტეოროლოგიის სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის ტექნიკოსი (1973 - 1976)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ეროვნული ბანკის კრედიტების გაცემის მიზანშეწონილობის შემსწავლელი პარლამენტის საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (10-06-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    საგარეო საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    გაგრის მოვლენების შემსწავლელი კომისია - კომისიის წევრი (19-11-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტისა და რუსეთის ფედერაციული რესპუბლიკის უზენაეს საბჭოს შორის თანამშრომლობის სელშემწყობი საპარლამენტო ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (17-03-1993 - 25-11-1995)