გივი იორამაშვილი გივი იორამაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 03-04-1944

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს სოციალური სამართლიანობის კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ლენინგრადის პროფკავშირების უმაღლესი სკოლა
  • სპეციალობა
  • ტურიზმი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქთამბაქოსთან არსებული ასოციაცია მერწყურის თანაპრეზიდენტი (1991 - 1992)
  • თბილისის თამბაქოს ქარხნის კლუბის დირექტორი (1980 - 1991)
  • ს/ყ 515440 (1977 - 1980)
  • თბილისის საავიაციო ქარხნის საერთო საცხოვრებლის აღმზრდელი (1975 - 1977)
  • ს/ყ 51 ზეინკალ-მემოქლონე (1966 - 1975)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1963 - 1966)
  • ს/ყ 51, ზეინკალი (1961 - 1963)

კომისია

  • arrow
    ცხინვალის რეგიონის პრობლემების დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 20-09-1994)
  • arrow
    თავდაცვის ფონდის საკონტროლო დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (10-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    სოციალურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (25-11-1992 - 25-11-1995)

სხვა

  • arrow
    ვეტერანტთა საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (20-09-1994 - 25-11-1995)