ლედი თირქია ლედი თირქია
  • დაბადების თარიღი
  • 03-09-1946

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ხალხთა მეგობრობისა და სამართლიანობის პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფილოსოფია-ფსიქოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის გამოყენებითი სოციოლოგიის კათედრის უფროსი ლაბორანტი (1972 - 1988)
  • ს. ჭაქვინჯის კოლმეურნე (1964 - 1967)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ფილოსოფიის მევნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "19 თებერვალი" - ფრაქციის წევრი (27-03-1995 - 25-11-1995)
  • arrow
    თანხმობა - ფრაქციის წევრი (15-09-1993 - 27-03-1995)

კომისია

  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    სამანდატო,დეპუტატის ეთიკისა და პრივილეგიების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)