ავთანდილ თევზაძე ავთანდილ თევზაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 21-10-1963

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (17-12-2002 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • სამტრედია

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის № 41 ტექნიკური სასწავლებელი
  • სპეციალობა
  • კვების მრეწველობის მოწყობილობის ზეინკალ-მემონტაჟე
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ნიჟნი ნოვგოროდის პოლიციის უმაღლესი სკოლა
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • სამტრედიის სატრანსპორტო პოლიციის კრიმინალური პოლიციის უფროსი, დაცვის პოლიციის განყოფილების უფროსი (2002)
  • სამტრედიის შს რაიონული განყოფილება, ოპერრწმუნებული, უფროსი გამომძიებელი, კოუფციისა და ეკონ. დანაშაულთან ბრძოლის რეგიონალური განყოფილების უფროსის მოადგილე (1991 - 2002)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • იურიდიულ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „თავისუფლება“ - ფრაქციის წევრი (25-12-2003 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ალიანსი ახალი საქართველოსთვის“ - ფრაქციის წევრი (16-01-2003 - 25-12-2003)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (27-02-2003 - 22-04-2004)