ანზორი თამარაშვილი ანზორი თამარაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 14-09-1947

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ექვთიმე თაყაიშვილის სახელობის თბილისის კულტურისა და ხელოვნების სახელმწიფო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ხელოვნებათმცოდნე-იმპრესარიო

სამუშაო გამოცდილება

  • თსუ-ის ახალციხის ფილიალის პედაგოგი (1991 - 1999)
  • ადიგენის სამუსიკო სკოლის დირექტორი (1981 - 1999)
  • ახალციხის სამუსიკო სკოლის პედაგოგი (1971 - 1981)
  • ახალციხის საქალაქო კულტურის სახლის სამხატვრო ხელმძღვანელი (1970 - 1971)
  • ამიერკავკასიის წითელდროშოვანი სამხედრო ოლქის სიმღერისა და ცეკვის ანსამბლის სოლისტი (1968 - 1969)
  • თბილისის ზ.ფალიაშვილის სახ. ოპერისა და ბალეტის სახელმწიფო აკადემიური თეატრის გუნდის მსახიობი (1967)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-1999)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ახალი მემარჯვენეები“ - ფრაქციის წევრი (01-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-03-2002)

კომისია

  • arrow
    უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეებისა და საზღვარგარეთ არსებულ ეროვნულ ფასეულობათა დაბრუნების საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-03-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იტალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)