გოდერძი ველიჯანაშვილი გოდერძი ველიჯანაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 03-03-1952

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ხიდები და გვირაბები

სამუშაო გამოცდილება

  • ვეტერან სპორტსმენთა ასოციაცია ფალავნის პრეზიდენტი (1990 - )
  • სპორტკლუბ მთაწმინდის პრეზიდენტი (1989 - 1990)
  • საქართველოს ჭიდაობის უმაღლესი დაოსტატების სკოლის მეთოდისტი, გან-ის გამგე (1983 - 1989)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი (1976 - 1982)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "კონსერვატორები" - ფრაქციის წევრი (16-04-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    საგარეო საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (04-03-1993 - 25-11-1995)