გიორგი ვაშაყმაძე გიორგი ვაშაყმაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 14-01-1956

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფიზიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ფოტოსინთეზის პრობლემური ლაბორატორიის უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1999 - )
  • სააქციო საზოგადოება საქართველოს ნავთობის საერთაშორისო კორპორაციის გენერალური დირექტორი (1996 - 1999)
  • საქართველოს ნავთობის საერთაშორისო კონსორციუმის სტრატეგიული დაგეგმვისა და უცხოეთთან ურთიერთობის დეპარტამენტის უფროსი (1996)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ფოტოსინთეზის პრობლემური ლაბორატორიის უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1991 - 1999)
  • აგროსამრეწველო პროდუქციის საკავშირო სამეცნიერო-კვლევითი და საექსპერიმენტო-საკონსტრუქტორო ინსტიტუტის განყოფილების გამგე (1987 - 1991)
  • აგროსამრეწველო პროდუქციის საკავშირო სამეცნიერო-კვლევითი და საექსპერიმენტო-საკონსტრუქტორო ინსტიტუტის ლაბორატორიის გამგე (1984 - 1987)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიოლოგიის ფაკულტეტის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1983 - 1984)
  • მოსკოვის სახელმწიფო უნივერსიტეტის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1979 - 1982)
  • ლომონოსოვის სახ.მოსკოვის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიოფიზიკის კათედრის ასპირანტი (1978 - 1982)
  • 3-თვიანი სამხედრო შეკრება (1978)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ბიოლოგიურ მეცნიერებათა კანდიდატი

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (11-06-1999)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 15-05-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    ევროკავშირი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    ევრაზიული დერეფნის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)