ზაზა ენუქიძე ზაზა ენუქიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 24-07-1966

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • საჩხერე

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • შავი ლითონების მეტალურგია

სამუშაო გამოცდილება

  • საჩხერის ბამბის სართავი ფაბრიკის სარემონტო გან-ის მოსწავლე (1989 - 1985)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1986 - 1988)
  • საჩხერის მევენახეობის საბჭოთა მეურნეობის ბრიგადის მუშა (1985)
  • საჩხერის საყოფაცხოვრებო მომსახურების სამმართველოს საამქროს მუშა (1983 - 1984)

კომისია

  • arrow
    ეკონომიკურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    თავდაცვისა და ეროვნული უშიშროების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)