ჯანსუღ ეზუგბაია ჯანსუღ ეზუგბაია
  • დაბადების თარიღი
  • 25-12-1948

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ნოვოსიბირსკის ელექტროტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საწარმოების, ქალაქებისა და სოფლისმეურნეობის ელექტრომომარაგება

სამუშაო გამოცდილება

  • სააქციო საზოგადოება ელექტროგადაცემის ფილიალის აფხაზეთის დირექციის დირექტორი (1999)
  • სახელმწიფო კომპანია ელექტროგადაცემის აფხაზეთის საწარმოს დირექტორი (1998)
  • ელექტროენერგიის გადაცემის და რეალიზაციის აფხაზეთის საქსელო საწარმოს დირექტორი (1996 - 1998)
  • ელექტროენერგიის გადაცემის და რეალიზაციის აფხაზეთის დირექციის დირექტორი (1992 - 1996)
  • საქენერგოს აფხაზეთის ელექტროქსელების დირექტორი (1983 - 1992)
  • აფხაზეთის ელექტოქსელების გაგრის საქსელო რ-ნის უფროსი (1979 - 1983)
  • საქენერგოს აფხაზეთის ელექტროქსელების ინჟინერი, უფროსი ინჟინერი, უბნის უფროსი (1970 - 1979)
  • ბაბუშერის ეთერზეთების ქარხნის ინჟინერ-ელექტრიკოსი (1968 - 1970)
  • ნოვოროსიისკზღვამშენის ელექტროტექნიკოსი (1965 - 1968)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი - ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (12-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი და ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (25-10-2001 - 12-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი და ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის მდივანი (28-05-2001 - 25-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი და ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (15-05-2001 - 28-05-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (27-11-1999 - 28-06-2000)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 07-06-2002)

კომისია

  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემასთან დაკავშირებული საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (22-04-2003 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საფრანგეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი გერმანიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    ნდობის ჯგუფი - ნდობის ჯგუფის წევრი (03-07-2002 - 22-04-2004)