თენგიზ დიხამინჯია თენგიზ დიხამინჯია
  • დაბადების თარიღი
  • 18-04-1957

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: "ქარტია 91"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(14-11-1990 - 04-11-1992)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მრგვალი მაგიდა - თავისუფალი საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ფიზიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • ორგტექმშენპროექტის სამეცნიერო-ტექნიკური გაერთიანება საქმშენის ს/კ ინსტიტუტის ინჟინერი (1975 - 1976)

კომისია

  • arrow
    თ. კიტოვანის დაპატიმრების საკითხის შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (08-03-1995 - 25-11-1995)
  • arrow
    იურიდიული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    გაგრის მოვლენების შემსწავლელი კომისია - კომისიის წევრი (19-11-1992 - 25-11-1995)

სხვა

  • arrow
    საქართველოს რესპუბლიკის უზენაესი საბჭოს პრესცენტრი - პრესცენტრის ხელმძღვანელი (15-11-1990 - 04-11-1992)