ნანა დევდარიანი ნანა დევდარიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 10-10-1958

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 27-06-2000)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "ერთობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს შოთა რუსთაველის სახელობის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • დრამის რეჟისორი

სამუშაო გამოცდილება

  • მდივანი, თბილისის საკრებულო (1998 - 1999)
  • მთავარი რედაქტორი დამოუკიდებელი გაზეთი ,,სამშობლო ფორტე" (1996 - 1998)
  • რეჟისორი, მთავარი რეჟისორი საქართველოს ტელევიზიისა და რადიომაუწყებლობის სახ.კომიტეტი. (1983 - 1993)
  • მრეცხავი, ძიძა სანიტარი, თბილისის 92-ე საბავშვო ბაგა-ბაღი (1975 - 1976)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სოციალისტი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 27-06-2000)
  • arrow
    ფრაქცია "ლიბერალები" - ფრაქციის წევრი (08-12-1992 - 25-11-1995)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვის, მოქალაქეთა პეტიციებისა და სამოქალაქო საზოგადოების მშენებლობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 27-06-2000)

კომისია

  • arrow
    უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეებისა და საზღვარგარეთ არსებულ ეროვნულ ფასეულობათა დაბრუნების საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-03-2000 - 27-06-2000)
  • arrow
    საქართველოს ეროვნული ბანკის კრედიტების გაცემის მიზანშეწონილობის შემსწავლელი პარლამენტის საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (10-06-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    სოციალურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (17-04-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    კულტურის კომისია - კომისიის წევრი (29-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    მრეწველობის, მშენებლობის, ენერგეტიკის, ტრანსპორტის, კავშირგაბმულობისა და კომუნალურ მეურნეობის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 17-04-1993)