ჯემალ გორგოძე ჯემალ გორგოძე
  • დაბადების თარიღი
  • 10-10-1944

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ზესტაფონი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ი.ვ. ლენინის სახ. საქართველოს შრომის წითელი დროში ორდენოსანი პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ვაგონმშენებლობა და სავაგონო მეურნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის წევრი (1992 - )
  • შ.პ.ს. "განი"-ს მრჩეველი (1992)
  • საქართველოს კომპარტიის ზესტაფონისრაიკომის პირველი მდივანი (1985 - 1991)
  • საქართველოს კომპარტიის საჩხერის რაიკომის პირველი მდივანი (1983 - 1985)
  • საქართველოს კომპარტიის ზესტაფონის რაიკომის მდივანი (1980 - 1983)
  • ზესტაფონის საქალაქო საბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარე (1975 - 1980)
  • საქართველოს სახელმწიფო უშიშროების კომიტეტის ოპერატიული მუშაკი (1969 - 1975)
  • თბილისის სავაგონე დეპოს მუშა (1963 - 1964)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი-სტუდენტი (1963 - 1968)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "ნეიტრალები" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    ფრაქცია "ლიბერალები" - ფრაქციის წევრი (08-12-1992 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ეროვნული ბანკის კრედიტების გაცემის მიზანშეწონილობის შემსწავლელი პარლამენტის საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (10-06-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    საგარეო საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)