ანზორ გოგიტიძე ანზორ გოგიტიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 05-08-1952

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • შუახევი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბათუმის პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • პედაგოგი
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ქ.მოსკოვის საფინანსო-ეკონომიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სახალხო მეურნეობის დაგეგმვა-ეკონომიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის ავტ.რესპუბლიკის უზენაესი საბჭოს საგადასახადო სახელმწიფო დაპარტამენტის თავმჯდომარე (1998 - 1999)
  • აჭარის ავტ.რესპუბლიკის უზენაესი საბჭოს საბიუჯეტო-საფინანსო კომიტეტის თავმჯდომარე (1996 - 1998)
  • აჭარის ავტ.რესპუბლიკის მინისტრთა საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილე (1995 - 1996)
  • შუახევის რაიონის გამგეობის თავმჯდომარე (1994 - 1995)
  • აჭარის ავტ.რესპუბლიკის მინისტრთა საბჭოს სრულუფლებიანი წარმომადგენელი შუახევის რაიონში (1992 - 1994)
  • აჭარის ავტ. რესპუბლიკის შრომის, სოციალური დაცვისა და დემოგრაფიის მინისტრი (1991 - 1992)
  • სახალხო დეპუტატთა ბათუმის საქალაქო საბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1988 - 1991)
  • საქართველოს კომპარტიის ბათუმის საქალაქო კომიტეტის ინსტრუქტორი, შუახევის რაიკომის საორგანიზაციო განყოფილების გამგე, აჭარის საოლქო კომიტეტის ინსტრუქტორი, ბათუმის საქალაქო კომიტეტის განყოფილების გამგე (1981 - 1988)
  • საქართველოს ალკკ შუახევის რაიკომის მდივანი, მეორე მდივანი, აჭარის ალკკ საოლქო კომიტეტის განყოფილების გამგე (1973 - 1981)
  • შუახევის რაიონის სოფ. გოგინაურის სკოლის მასწავლებელი (1972 - 1973)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის მდივანი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის მდივანი (26-09-2000 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 26-09-2000)

კომიტეტი

  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (17-05-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 07-06-2002)
  • arrow
    გადასახადებისა და შემოსავლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 07-06-2002)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-03-2002)

კომისია

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კრიზის მიზეზების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (01-06-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი უკრაინის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABLIC) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)