დემურ გიორხელიძე დემურ გიორხელიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 20-08-1952

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ქუთაისის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ტყავის ნაკეთობათა ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს კონტროლის პალატა, იმერეთის ბიუროს უფროსი (1997 - 1999)
  • იმერეთის რეგიონის კონტროლის პალატის თავმჯდომარე (1995 - 1997)
  • იმერეთ-რაჭა-ლეჩხუმ-სვანეთის რეგიონის კონტროლის პალატის თავმჯდომარე (1994 - 1995)
  • ქუთაისის კონტროლის პალატის თავმჯდომარე (1994)
  • ქუთაისის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი, მასალათა გამძლეობის კათედრის უფროსი მასწავლებელი (1989 - 1994)
  • ქუთაისის პოლიტექნიკური ინსტიტუტის გაერთიანებული პროფკავშირული კომიტეტის თავმჯდომარე (1986 - 1989)
  • ქუთაისის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი, მასალათა გამძლეობის კათედრის გამგის მოვალეობის შემსრულებელი, უფროსი მასწავლებელი (1982 - 1986)
  • ქუთაისის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი, მასალათა გამძლეობის კათედრის უფროსი ინჟინერი (1980 - 1982)
  • ქუთაისის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი, მასალათა გამძლეობის კათედრის ასისტენტი (1977 - 1980)
  • ქუთაისის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი, მასალათა გამძლეობის კათედრის ლაბორატორიის გამგე (1976 - 1977)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1975 - 1976)
  • ქუთაისის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი, მასალათა გამძლეობის კათედრის ლაბორატორიის გამგე (1974 - 1975)
  • ქუთაისის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი, სტუდენტი (1969 - 1974)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი - ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (12-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი და ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (15-05-2001 - 12-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 15-05-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (17-05-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 07-06-2002)
  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 20-03-2002)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 12-12-1999)

კომისია

  • arrow
    ცალკეული თანამდებობის პირების ქმედებათა კანონირების შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (25-10-2000 - 22-04-2003)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კრიზის მიზეზების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (01-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეებისა და საზღვარგარეთ არსებულ ეროვნულ ფასეულობათა დაბრუნების საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-03-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საბერძნეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABLIC) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის შესახებ - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (03-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ბიუჯეტის კონტროლის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 07-06-2002)