თამაზ გიორგაძე თამაზ გიორგაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 07-07-1946

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • გლდანი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის ტურიზმისა და კურორტების მართვის სამსახურის უფროსი (1998 - 1999)
  • თბილისის გლდანის რაიონის გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე (1996 - 1998)
  • თბილისის გლდანის რაიონის მთავარი ექიმი (1980 - 1996)
  • თბილისის N5 საავადმყოფოს მთ. ექიმის მოადგილე (1979 - 1980)
  • კურორტ ბორჯომის პანსიონატებისა და პოლიკლინიკური გაერთიანების მთავარი ექიმი (1975 - 1979)
  • ბორჯომის რაიონის მთ.ექიმი (1974 - 1975)
  • ბორჯომის რაიონისა და რაიცენტრალური საავადმყოფოს მთ.ექიმის მოადგილე სამკურნალო დარგში (1974)
  • საქართველოს ჯანდაცვის სამინისტროს ტუბ.სანატორიუმი „ლიბანი“, ექიმი (1973)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • მედიცინის მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის წევრი (15-10-2001 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 15-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვის, მოქალაქეთა პეტიციებისა და სამოქალაქო საზოგადოების მშენებლობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (27-02-2003 - 22-04-2004)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (27-11-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 27-01-2000)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საბერძნეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    მოხუცთა და ვეტერანთა საკითხების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-01-2000 - 27-11-2000)
  • arrow
    მოხუცთა და ვეტერანთა საკითხების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)