მიხეილი გვერდწითელი მიხეილი გვერდწითელი
  • დაბადების თარიღი
  • 20-08-1936

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ისანი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ავტომატიკა და ტელემექანიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • ე.ს. ინტერმიკროს დირექტორი (1989 - 1992)
  • გამოყენებითი ავტომატიზირებული სისტემების საკავშირო სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის გან-ის გამგე (1987 - 1989)
  • ს/გ სიხარულის გენერალური დირექტორი (1983 - 1987)
  • საქართველოს კვების მრეწვეწლობის გამოთვლითი ცენტრის მთავარი ინჟინერი (1983)
  • სახანძრო საზოგადოების კომბინატის მთავარი ინჟინერი (1979 - 1983)
  • ნავთობმომარაგებაგასაღების გამოთვლითი ცენტრის გან-ის გამგე (1977 - 1979)
  • ტრესტ საქჰიდროენერგომშენის სამრეწველო საწარმოთა კომბინატის დირექტორი (1973 - 1977)
  • ელექტრომომარაგებაგასაღების სამმართველოს უფროსი (1973 - 1979)
  • საქმთავარმომარაგებაგასაღების გამოთვლითი ცენტრის დირექტორი (1969 - 1973)
  • ტრესტ საქენერგომშენის სამრეწველო საწარმოთა კომბინატის პარტკომიტეტის მდივანი (1967 - 1969)
  • საქართველოს სახალხო კონტროლის კომიტეტის ინსპექტორი (1967)
  • საქართველოს ალკკ ცკ განყოფილების გამგე (1965 - 1967)
  • საქართველოს ალკკ თბილისის ორგანიზაციის 26 კომისრის რაიკომის პირველი მდივანი (1963 - 1965)
  • ხელსაწყო, მშენებლობის და ავტომატიზაციის თბილისის სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის ტექნიკოსი, ინჟინერი (1960 - 1963)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "კონსერვატორები" - ფრაქციის წევრი (16-04-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    მრეწველობის, მშენებლობის, ენერგეტიკის, ტრანსპორტის, კავშირგაბმულობისა და კომუნალურ მეურნეობის კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (30-06-1994 - 25-11-1995)
  • arrow
    მრეწველობის, მშენებლობის, ენერგეტიკის, ტრანსპორტის, კავშირგაბმულობისა და კომუნალურ მეურნეობის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)