რომან გვენცაძე რომან გვენცაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 06-04-1945

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მრეწველობა გადაარჩენს საქართველოს“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ვ.ი.ლენინის სახელობის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს შს მინისტრის მოადგილე (1994 - 1995)
  • საქართველოს შს მინისტრი (1992 - 1993)
  • საქართველოს შს მინისტრის პირველი მოადგილე (1991 - 1992)
  • საქართველოს შს მინისტრის მოადგილე (1989 - 1991)
  • საქართველოს შს სამმართველოს უფროსი (1987 - 1989)
  • საქართველოს შს სამმართველოს უფროსის მოადგილე (1985 - 1987)
  • სისხლის სამართლის სამძებროს უფროსი (1980 - 1985)
  • საქართველოს შსს სისხლის სამართლის ინსპექტორი, უფროსი ინსპექტორი, ქვეგანყოფილების უფროსი, განყოფილების უფროსის მოადგილე (1974 - 1980)
  • საქართველოს მეცნ.აკადემიის სამშენებლო მექანიკისა და სეისმოლოგიის ინსტიტუტი, ინჟინერი (1972 - 1974)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის სტუდენტი (1968 - 1972)
  • მშენებელი ოსტატი, თბილმშენის N4 სამშენებლო სამმართველო (1967 - 1968)
  • მუშა, თბილმშენის N2 სამშენებლო სამმართველო (1966 - 1967)
  • ელექტროშემდუღებელი, ნავთლუღის პურპროდუქტების ბაზა (1964 - 1966)
  • ლაბორანტი, საქართველოს ელექტრომშენი (1963 - 1964)
  • მუშა, მთავართბილმშენის N3 სამშენებლო სამმართველო (1962 - 1963)

საპატიო წოდება

  • სსრ კავშირის უმაღლესი საბჭოს პრეზიდიუმის „წითელი ვარსკვლავის“ ორდენი (01-01-1975)
  • საქართველოს სსრ უმაღლესი საბჭოს პრეზიდიუმის მედალი „საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვაში სანიმუშო სამსახურისათვის“ (01-01-1966)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (03-05-2003 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია "მრეწველები" - ფრაქციის წევრი (19-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „მრეწველები“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 19-11-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნის შესახებ - კომისიის წევრი (04-07-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნის შესახებ - კომისიის თავმჯდომარე (21-06-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-03-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი სომხეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)