გოჩა გვარამაძე გოჩა გვარამაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 12-01-1963

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (07-12-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ახალციხე

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • გეოლოგიური აგეგმვა და სასარგებლო ნამარხების ძებნა-ძიება

სამუშაო გამოცდილება

  • ახალციხის რაიონის მოქალაქეთა კავშირის თავმჯდომარე (1998 - )
  • „მესხეთკონსერვი“, დირექტორი (1996)
  • გამგეობის თავჯდომარის პირველი მოადგილე, აპარატის ხელმძღვანელი (1995 - 1996)
  • გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე სოციალურ საკითხებში (1993 - 1995)
  • სახელმწიფო ქონების მართვის განყოფილება, მთავარი სპეციალისტი (1992 - 1993)
  • პრეფექტურის მეწარმეობის განსახელმწიფოებრივობის და პრივატიზაციის განყოფილების გამგე (1991 - 1992)
  • კოოპერატივი „არწივის თვალი“, თავმჯდომარე (1989 - 1991)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1984 - 1986)
  • თსუ, გ/გეოლოგიის ფაკულტეტი (1982 - 1989)
  • ახალციხის სანერგე მეურნეობა, მუშა (1979 - 1982)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (19.11.2001 - 22.04.2004) (19.11.2001 - 22.04.2004) - ფრაქციის წევრი (19-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ (15.10.2001 - 19.11.2001) - ფრაქციის წევრი (15-10-2001 - 19-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „ალიანსი ახალი საქართველოსთვის“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (08-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები - მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (27-12-1999 - 15-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 27-12-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 12-12-1999)
  • arrow
    ეროვნულ ურთიერთობათა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ნატოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი რუსეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    ეროვნულ ურთიერთობათა საკითხების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 20-03-2002)