გურამ გეწაძე გურამ გეწაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 16-04-1950

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ბაღდათი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საქონელმცოდნეობა და სასურსათო საქონლით ვაჭრობის ორგანიზება

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის წევრი, აგრო ბისნესის ქვეკომისიის თვმჯდომარე (1992 - )
  • თბილისის მრავალდარგოვანი ფირმა "ქართლი"ს გენერალური დირექტორი (1991 - 1992)
  • თბილისის ჩის ფაბრიკის დირექტორის პირველი მოადგილე (1989 - 1991)
  • თბილისი ჩაის ფაბრიკის მომარაგებისა და გასაღების სექტორის გამგე (1989)
  • ცეკავშირის სოფლის მეურნეობის პროდუქტების დამზადებისა და რეალიზაციის ბაზის დირექტორის მოადგილე (1988 - 1989)
  • ცეკავშირის ს.მ. პროდუქტების დამზადებისა და რეალიზაციის რესპუბლიკური ბაზა-მთავარი ტექნოლოგი (1988)
  • ნავთლუღის საბითმო ბაზის დირექტორის მოადგილე (1987 - 1988)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სასურსათო საქონლემცოდნეობის კათედრის ფილიალის გამგე (1985 - 1988)
  • ლილოს ხილბოსტნეულუის კომბინატის დირექტორის მოადგილე (1985 - 1987)
  • ლილოს ხილბოსტნეულუის ბაზა, უფროსი აგრონომ საქონელმცოდნე მატერ. პას. პირი ბაზა№2 კრპუსის უფროსი (1983 - 1985)
  • ლილოს ხილბოსტნეულუის ბაზა, უფროსი აგრონომ საქონელმცოდნე მატერ. პას. პირი ბაზა №2 (1982 - 1983)
  • ლილოს ხილბოსტნეულუის ბაზა, უფროსი აგრონომ საქონელმცოდნე მატერ. პას. პირი (1976 - 1981)
  • ლილოს ხილბოსტნეულის ბაზა, საქონელმცოდნე, უფროსი აგრონომი საქონელმცოდნე. მატ. პ. პირი (1973 - 1976)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "ნეიტრალები" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    სპორტისა და ტურიზმის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    თავდაცვის ფონდის საკონტროლო დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (10-12-1992 - 25-11-1995)