ვაჟა გელაძე ვაჟა გელაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 18-08-1950

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ყაზბეგი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის ზოოტექნიკურ-სავეტერინარო სასწავლო-კვლევითი ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ბიოტექნიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • სიონის ჟდანოვის სახ. კოლმეურნეობის თავმჯდომარე (1983 - 1989)
  • სოფლის მეურნეობის სამმართველოს მთავარი ზოოტექნიკოსი (1979 - 1983)
  • ყაბეგის პარტიის რაიკომის გან-ის ინსტრუქტორი (1978 - 1979)
  • ბიოტექნიკის სელექციონერი (1977 - 1978)
  • სიონის კოლმეურნეობის მეცხვარე (1973 - 1977)

კომისია

  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ეკონომიკურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)