თამაზ გელაშვილი თამაზ გელაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 14-02-1953

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ვ.ი.ლენინის სახელობის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო საწარმოთა, ქალაქებისა და სოფლის მეურნეობის ელექტრომომარაგება

სამუშაო გამოცდილება

  • ს/ს „ჩითახევი-ბორჯომი“, სამეთვალყრეო საბჭოს თავმჯდომარე (1998 - 1999)
  • ენერგეტიკული კომერციული ფირმა, დირექტორის მოადგილე (1993 - 1998)
  • ახალციხის ელექტროქსელების ენერგოზედამხედველობა, ოსტატი, ინსპექტორი (1977 - 1992)
  • ბორჯომის კურორტების მართვის საბჭო, ტექნიკოსი (1976 - 1977)
  • ბორჯომის ჩამომსხმელი ქარხანა, ზეინკალი (1974 - 1976)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახურში გაწვევა (1974)
  • ახალციხის ელ.ქსელების ქვესადგური (1973 - 1974)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „თავისუფლება“ - ფრაქციის წევრი (25-12-2003 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „XXI საუკუნე“ - ფრაქციის წევრი (09-09-2002 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი და ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (15-05-2001 - 02-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „XXI საუკუნე“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 15-05-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ენერგეტიკის დარგში შექმნილი კრიზისული მდგომარეობის შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის თაობაზე - კომისიის წევრი (02-03-2001 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)