ვასილ ბუზალაძე ვასილ ბუზალაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 14-02-1951

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ქარელი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • გზათა მიმოსვლა

სამუშაო გამოცდილება

  • ქარელის ტექნიკური აღრიცხვის ბიურო (1987 - 1992)
  • ქარელის საპროექტო ბიურო (1986 - 1987)
  • ქარელის კომუნალური მეურნეობის გან-ბა (1981 - 1986)
  • ქარელის საპროექტო ბიურო (1978 - 1980)
  • სამშენებლო ტრესტი ლენინგრადორგ სტროი (1975 - 1978)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1974 - 1975)
  • ლენინგრადის ვაგონსამშენებლო ქ-ნა (1973 - 1974)

კომისია

  • arrow
    თ. კიტოვანის დაპატიმრების საკითხის შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (08-03-1995 - 25-11-1995)
  • arrow
    ცხინვალის რეგიონის პრობლემების დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ხელისუფლებისა და მმართველობის ცენტრალურ და ადგილობრივ ორგანოთა რეფორმების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)