აკაკი ბრეგაძე აკაკი ბრეგაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 02-07-1928

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მშრომელთა სოციალისტური პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • პუშკინის სახ. თბილისის პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს რესპუბლიკის გამომცემლობის, პოლიგრაფიისა და წიგნით ვაჭრობის სახ. კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (1982 - 1992)
  • საქართველოს კპ ცკ ინსპექტორი (1967 - 1982)
  • საზოგადოებრივ მეცნიერებათა აკადემიის ასპირანტი (1964 - 1967)
  • საქართველოს კპ ტყიბულის რაიკომის ინსტრუქტორი, პოლიტგანყოფილების კაბინეტის გამგე, მდივანი (1957 - 1964)
  • რესპუბლიკური პარტიული სკოლის მსმენელი (1954 - 1957)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1951 - 1954)
  • რესპუბლიკური პარტიული სკოლის მსმენელი (1950 - 1951)
  • საქართველოს ალკკ ტყიბულის რაიკომის მეორე მდივანი (1946 - 1950)
  • ცუცხვათის კოლმეურნეობის კოლმეურნე (1945 - 1946)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ისტორიის მეცნიერებათა კანდიდატი

დამატებითი ინფორმაცია

მედალი მამაცური შრომისათვის 1970 წ. საპატიო ნიშნის ორდენი 1976 წ.

ფრაქცია

  • arrow
    თანხმობა - ფრაქციის წევრი (15-09-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    სამანდატო,დეპუტატის ეთიკისა და პრივილეგიების კომისია - კომისიის წევრი (19-04-1994 - 25-11-1995)
  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 20-09-1994)

სხვა

  • arrow
    ვეტერანტთა საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (20-09-1994 - 25-11-1995)