ნანული ბიჭიაშვილი-ყავლაშვილი ნანული ბიჭიაშვილი-ყავლაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 25-07-1941

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • აღმოსავლური ენები და ლიტერატურა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის ივ.ჯავახიშვილის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ისნის რ-ს გამგეობის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1995 - 1999)
  • თბილისის ისნის რაიონის სახალხო კონტროლის კომიტეტის თავმჯდომარე (1987 - 1991)
  • პუშკინის სახ. პედაგოგიური ინსტიტუტის ლაბორატორიის ხელმძღვანელი (1987)
  • კიროვის რაიკომის პროპაგანდის განყოფილების გამგე, რაიკომის მდივანი (1975 - 1986)
  • კიროვის რაიონის კომკავშირის რაიკომის მდივანი (1970 - 1975)
  • კომკავშირის თბილისის ქალაქკომის ისტრუქტორი (1969 - 1970)
  • სამგორის მევენახეობის საბჭოთა მეურნეობის საბავშვო ბაღის გამგე (1966 - 1969)
  • მე-5 პროფტექნიკური სასწავლებლის მასწავლებელი (1964 - 1966)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტი (1959 - 1964)
  • მე-5 პროფტექნიკური სასწავლებლის მასწავლებელი (1958 - 1959)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • პედაგოგიურ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის წევრი (18-10-2001 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 18-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვის, მოქალაქეთა პეტიციებისა და სამოქალაქო საზოგადოების მშენებლობის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (28-01-2003 - 22-04-2004)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (04-07-2002 - 04-02-2003)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 27-01-2000)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-03-2002)

კომისია

  • arrow
    ძველი თბილისის ისტორიულ უბნებში შენობა-ნაგებობების რესტავრაციისა და ახალი მშენებლობების კანონიერების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისიის შექმნის თაობაზე - კომისიის წევრი (14-03-2001 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იტალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU) - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საფრანგეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    დედათა და ბავშვთა დაცვისა და ოჯახის განვითარების საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-01-2000 - 04-02-2003)