გიორგი ბეციაშვილი გიორგი ბეციაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 24-04-1948

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • თელავი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • შრომის ეკონომიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პრეზიდენტის სახელმწიფო რწმუნებულის პირველი მოადგილე კახეთის მხარეში (1998 - 1999)
  • კახეთის სამხარეო საფინანსო ადმინისტრაციის უფროსი (1998)
  • საქართველოს პრეზიდენტის სახელმწიფო რწმუნებულის პირველი მოადგილე კახეთის მხარეში (1995 - 1998)
  • კახეთის მხარეში საქართველოს პრეზიდენტის სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილე ეკონომიკურ დარგში (1994 - 1995)
  • კახეთის მხარეში საქართველოს პრეზიდენტის სახელმწიფო რწმუნებულის აპარატის მრჩეველი (1994)
  • თელავის რაისაბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარ (1985 - 1991)
  • საქართველოს კპ თელავის რაიკომის საორგანიზაციო განყოფილების გამგე (1985)
  • თელავის რაიგანყოფილების გამგე (1984 - 1985)
  • თელავის აგროსამრეწველო გაერთიანების თავმჯდომარის მოადგილე (1982 - 1984)
  • საქართველოს კპ თელავის რაიკომის მრეწველობისა და ტრანსპორტის განყოფილების ინსპექტორი (1976 - 1982)
  • სახალხო კონტროლის თელავის რაიონული კომიტეტის ინსპექტორი (1975 - 1976)
  • თელავის ადგილობრივი მრეწველობის კომბინატის უფროსი ეკონომისტი (1972 - 1975)
  • შეიარაღებული ზალების რიგითი ჯარისკაცი (1971 - 1972)
  • სახბანკის თელავის გაყოფილების საკრედიტო ინსპექტორი (1970 - 1971)
  • საქართველო კპ ცკ-ის საქმეთა მმართველობის თბომეურნეობის ბუღალტერი (1969 - 1970)
  • განათლების მუშაკთა პროფკავშირის რესპუბლიკური კომიტეტის ბუღალტერი (1968 - 1969)
  • თბილისის გრეხილი ავეჯის კომბინატის მუშა (1965 - 1968)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (21-05-2001 - 20-03-2002)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 26-02-2001)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 23-12-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი უკრაინის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    საბიუჯეტო ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (26-02-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    მაჟორიტარი დეპუტატების საკოორდინატორო საბჭო - საბჭოს წევრი (12-02-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    შიდასაპარლამენტო კონტროლის საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (23-12-1999 - 21-05-2001)