თეიმურაზ ბერიძე თეიმურაზ ბერიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 29-03-1946

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (24-10-2000 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • როსტოვი დონზე სოფლის მეურნეობის მანქანათმშენებლობის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სოფლის მეურნეობის მანქანები, კონსტრუირება და წარმოება
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სოციალურ-ეკონომიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • მარნეულის რაიონის გამგეობის აპარატის უფროსი (1998 - 2000)
  • სპს „ბეგას“ დირექტორი (1995 - 1998)
  • მარნეულის რაიონის გამგებლის პირველი მოადგილე (1993 - 1995)
  • შპს „ბეგას“ დირექტორი (1991 - 1993)
  • საქართველოს კპ მარნეულის რაიკომის მეორე მდივანი (1989 - 1991)
  • საქართველოს კპ მარნეულის რაიკომის საორგანიზაციო გან-ის გამგე (1983 - 1989)
  • საქართველოს კპ მარნეულის რაიკომის სამრეწველო განყოფილების ინსტრუქტორი (1981 - 1983)
  • „საქსოფლტექნიკის“ მარნეულის სარაიონთაშორისო ბაზის დირექტორის მოადგილე (1976 - 1981)
  • ამირეჯიბის სახ. მექანიზაციისა და ელექტროფიკაციის კვლევითი ინსტიტუტის კონსტრუქტორი (1974 - 1976)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ალიანსი ახალი საქართველოსთვის“ - ფრაქციის მდივანი (08-10-2001 - 22-04-2004)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 21-05-2001)

კომისია

  • arrow
    მცირე და საშუალო ბიზნესში არსებული პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბალტიისპირეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    შიდასაპარლამენტო კონტროლის საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (21-05-2001 - 22-04-2004)