რუსუდან ბერიძე რუსუდან ბერიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 20-08-1938

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მათემატიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის კიბერნეტიკისა და გამოყენებითი მათემატიკის ფაკულტეტის უმაღლესი მათემატიკის კათედრის დოცენტი (1967 - )
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის ასისტენტი (1964 - 1967)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასპირანტი (1961 - 1964)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ფიზიკა-მათემატიკის მეცნიერებათა კანდიდატი

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)

სხვა

  • arrow
    საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი - პარლამენტის სპიკერის მოადგილე (07-11-1992 - 25-11-1995)