ჯემალ ბერიძე ჯემალ ბერიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 13-08-1944

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • რადიოტექნიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ავტომატური ელექტროკავშირგაბმულობის კათედრის გამგე (1982 - )
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის მრავალარხიანი ელექტროკავშირგაბმულობის კათედრის დოცენტი (1973 - 1982)
  • დ.ი.მენდელეევის სახელობის საკავშირო მეტროლოგიის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის ასპირანტი (1970 - 1973)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის რადიოტექნიკის კათედრის ასისტენტი (1967 - 1970)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის სტუდენტი (1961 - 1966)
  • ორჯონიკიძის სახელობის მანქანათმშენებლობის ქარხნის ამწყობი ზეინკალი (1961 - 1963)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი
  • აკადემიური ხარისხი
  • დოცენტი
  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკის მეცნიერებათა დოქტორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • ავტომატური ელექტროკავშირგაბმულობის კათედრის პროფესორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • კავშირგაბმულობის საერთაშორისო აკადემიის აკადემიკოსი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (31-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    მრეწველობის, მშენებლობის, ენერგეტიკის, ტრანსპორტის, კავშირგაბმულობისა და კომუნალურ მეურნეობის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აღმოსავლეთ-დასავლეთ საპარლამენტო ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (30-09-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ბენილუქსის ქვეყნები - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)