შალვა ბერიანიძე შალვა ბერიანიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 20-02-1924

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მშრომელთა სოციალისტური პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • პუშკინის სახ. თბილისის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სსრ უმაღლესი საბჭოს გან-ის გამგე (1982 - )
  • პარტიის ცკ გან-ის გამგე (1972 - 1982)
  • კინემატოგრაფისტთა სახელმწიფო კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგგილე (1970 - 1972)
  • პარტიის გორის საქალაქო კომიტეტის პირველი მდივანი (1965 - 1970)
  • პარტიის თბილისის კომიტეტის ინსტრუქტორი (1961 - 1965)
  • სახალხო კონტროლი (1952 - 1961)
  • კომკავშირის თბილისის კომიტეტის მდივანი, პირველი მდივანი (1948 - 1952)
  • საქართველოს ალკკ ცენტრალური კომიტეტის ინსტრუქტორი (1944 - 1946)
  • თბილისის პიონერთა და მოსწავლეთა სასახლის მასობრივი მუშაკი (1942 - 1944)

ფრაქცია

  • arrow
    თანხმობა - ფრაქციის თავმჯდომარე (15-09-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    სამანდატო,დეპუტატის ეთიკისა და პრივილეგიების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)