თამაზ ბეჟანიშვილი თამაზ ბეჟანიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 29-01-1942

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მრეწველობა გადაარჩენს საქართველოს“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • რკინიგზის ტრანსპორტის ელექტროფიკაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • „თბილხელსაწყოს“ გენერალური დირექტორი (1984 - )
  • ქარხანა „თბილხელსაწყოს“ მთავარი ინჟინერი (1984)
  • ნებაყოფლობითი სახანძრო საზოგადოების საწარმოო კომბინატის დირექტორი (1980 - 1984)
  • „სპეცმონტაჟმშენის“ საპროექტო-საკონსტრუქტორო ინსტიტუტის პროექტის მთავარი ინჟინერი, განყოფილების გამგე (1971 - 1980)
  • „სპეცმონტაჟმშენის“ სპეციალიზირებული სამონტაჟო სამმართველოს ინჟინერი, უფროსი ინჟინერი, საქმის მწარმოებელი (1966 - 1971)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური საბჭოთა არმიის რიგებში (1964 - 1965)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მრეწველები" - ფრაქციის წევრი (19-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „მრეწველები“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 19-11-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 24-12-1999)
  • arrow
    ეროვნულ ურთიერთობათა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 25-09-2000)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ფრანკოფუნული ქვეყნების საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ესპანეთის, პორტუგალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    მრეწველობის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (25-09-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    მრეწველობის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)