დემურ ბახტაძე დემურ ბახტაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 16-05-1939

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს სოციალ დემოკრატიული პარტია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საქონელმცოდნეობა და ვაჭრობის ორგანიზება

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასისტენტი, უფროსი მასწავლებელი, დოცენტი, დეკანის მოადგილე (1972 - 1992)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასპირანტი (1969 - 1972)
  • მოსკოვის ცენტრალური კვლევითი ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1967 - 1969)
  • მოსკოვის კოოპერაციის ინსტიტუტის თბილისის სსპ მეთოდისტი (1965 - 1967)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი

კომისია

  • arrow
    თ. კიტოვანის დაპატიმრების საკითხის შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (08-03-1995 - 25-11-1995)
  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და ეროვნულ უმცირესობათა საქმეების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    გაგრის მოვლენების შემსწავლელი კომისია - კომისიის წევრი (19-11-1992 - 25-11-1995)