რომან ბაქრაძე რომან ბაქრაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 04-08-1939

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • თბოაირმომარაგება და ვენტილაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს მონტაჟთემონაკეთობას დირექტორი (1996 - 1999)
  • საქმთავარმონტაჟსპეცმშენის მონტაჟთერმონაკეთობათა სამმართველოს უფროსი (1986 - 1996)
  • მელიორაციისა და წყალთა მეურნეობის სამინისტროს მთავარსოფლწყალმომარაგების სამმართველოს უფროსი (1978 - 1986)
  • ხორცისა და რძის მრეწველობის სამინისტროს საპროექტო-საკონსტრუქტორო ბიუროს კომპლექტაციის გან-ის უფროსი, მთავარი ინჟინრის მოადგილე (1976 - 1978)
  • ტრესტ საქსანტექმონტაჟის სამშენებლო-სარემონტო ლაბორატორიის უფროსი (1974 - 1976)
  • პროექტპრომვენტილაციის თბილისის განყოფილების ჯგუფის უფროსი (1972 - 1974)
  • ტრესტ საქსანტექმონტაჟის უფროსი ინჟინერი (1970)
  • თბილქალაქპროექტის ინჟინერი (1970)
  • ტრესტ საქსანტექმონტაჟის საწარმოო-ტექნიკური გან-ის უფროსი (1968 - 1970)
  • კომუნალური მეურნეობის აკადემიის ასპირანტი (1964 - 1968)
  • თბილქალაქპროექტის ინჟინერი, უფროსი ინჟინერი (1962 - 1964)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვის, მოქალაქეთა პეტიციებისა და სამოქალაქო საზოგადოების მშენებლობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    მცირე და საშუალო ბიზნესში არსებული პრობლემების შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ცალკეული თანამდებობის პირების ქმედებათა კანონირების შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (25-10-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბალტიისპირეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იტალიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ირანის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)