ივანე ბალიაშვილი ივანე ბალიაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 23-09-1947

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ახალციხე

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ხიდები და გვირაბები

სამუშაო გამოცდილება

  • ახალციხის რაიონის პრეფექტურის სოფლის, ტყის მეურნეობისა და კვების მრეწველობის გაერთიანების პრეფექტის მოადგილე-გაერთიანების თავმჯდომარე (1991 - 1992)
  • საქართველოს კპ ნინოწმინდის რაიკომის პირველი მდივანი (1989 - 1991)
  • ბოგდანოვკის რაიონის აღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე, თავმჯდომარე (1977 - 1989)
  • საქართველოს კპ ახალციხის რაიკომის მრეწველობისა და ტრანსპორტის განყოფილების ინსტრუქტორი, განყოფილების გამგე (1975 - 1977)
  • ახალციხის 39-ე საგზაო საექსპლუატაციო უბნის მშენებელ-ოსტატი, სამუშაოთა მწარმოებელი (1972 - 1975)
  • სამხედრო ნაწილის (N62820) კურსანტი (1972)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის სტუდენტი (1967 - 1972)
  • გაერთიანება „საქელექტრომონტაჟის“ ელექტრომონტიორი (1967)
  • 24-ე პროფტექსასწავლებლის მოსწავლე (1966 - 1967)
  • „საქსოფლტექნიკის“ ახალციხის რაიონული გაერთიანების მუშა (1963 - 1966)

დამატებითი ინფორმაცია

შრომის წითელი დროშის ორდენი 1986 წლის 17 ივლისი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია "მიწათმოქმედი" - ფრაქციის წევრი (18-03-1993 - 25-11-1995)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-05-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-06-1996 - 02-05-1997)
  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

კომისია

  • arrow
    საგარეო საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    თურქეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)