ემზარ ბალაძე ემზარ ბალაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 02-12-1961

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (24-04-2003 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მათემატიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • თსუ-ის ალგებრა-გეომეტრიის კათედრის პროფესორი (1997 - )
  • საქართველოს ფინანსთა მინისტრის მრჩეველი (1996 - 2000)
  • ბათუმის შ.რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მათემატიკის კათედრის პროფესორი (შეთავსებით) (1994 - )
  • თსუ-ის ალგებრა-გეომეტრიის კათედრის დოცენტი (1988 - 1997)
  • თსუ-ის ალგებრა-გეომეტრიის კათედრის ასისტენტი (1987 - 1988)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2003 - 22-04-2004)

კომიტეტი

  • arrow
    გადასახადებისა და შემოსავლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-05-2002 - 22-04-2004)