ჯამბუ ბაკურაძე ჯამბუ ბაკურაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 24-03-1944

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მრეწველობა გადაარჩენს საქართველოს“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მრეწველობის დაგეგმვა

სამუშაო გამოცდილება

  • ს/ს უნივერმაღ „თბილისის“ გენერალური დირექტორი (1995 - 1999)
  • ასოციაცია „არაგვი 77“ ვიზე პრეზიდენტი (1992 - 1995)
  • თბილისის საცალო ვაჭრობის სამმართველოს უფროსის პირველი მოადგილე, სამმართველოს უფროსი (1988 - 1991)
  • უნივერმაღი „თბილისი“ დირექტორის მოადგილე, დირექტორი (1985 - 1988)
  • თბილფეხსაცმელვაჭრობა, მაღაზიის დირექტორი, ვაჭრობის სავაჭრო განყოფილების გამგე, დირექტორის მოადგილე (1972 - 1985)
  • თბილკვებვაჭრობის მოსწავლე, გამყოდველი, ექსპედიტორი, მაღაზიის დირექტორი (1967 - 1972)
  • სამსახური საბჭოთა არმიის რიგებში (1963 - 1966)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „გაერთიანებული დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (03-05-2003 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია "მრეწველები" - ფრაქციის წევრი (19-11-2001 - 03-05-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „მრეწველები“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 19-11-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    გადასახადებისა და შემოსავლების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (09-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 06-12-2002)
  • arrow
    გადასახადებისა და შემოსავლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 09-09-2002)
  • arrow
    მთიანი რეგიონებისა და განსახლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 20-03-2002)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ენერგეტიკის დარგში შექმნილი კრიზისული მდგომარეობის შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის თაობაზე - კომისიის წევრი (02-03-2001 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    დსთ-ს საპარლამენტაშორისო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი რუსეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    კონტროლის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (29-10-2001 - 22-04-2004)