ჯანსუღ ბაგრატიონი ჯანსუღ ბაგრატიონი
  • დაბადების თარიღი
  • 04-04-1938

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ტყავის ნაკეთობათა ტექნოლოგია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სახელმწიფო ფიზიკური კულტურის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ფიზიკური კულტურა და სპორტი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სახელმწიფო სპორტის დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილე (1996 - 1998)
  • საქართველოს სპორტკომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (1993 - 1996)
  • საქართველოს სპორტისა და ტურიზმის მინისტრის მოადგილე (1991 - 1993)
  • საქართველოს სპორტკომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (1987 - 1991)
  • თბილისის სპორტკომიტეტის თავმჯდომარე (1984 - 1987)
  • სპი-ის ფიზაღზრდისა და სპორტის კათედრის გამგე (1973 - 1984)
  • თბილისის უმაღლესი დაოსტატების სკოლის ხელბურთის განყოფილების უფროსი მწვრთნელი (1972 - 1973)
  • სპი-ის გაერთიანებული პროფკომის თავმჯდომარის მოადგილე (1968 - 1972)
  • ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტის თავმჯდომარე (1968 - )
  • სპი-ის სეტყვის მექანიკური ტექნოლოგიის კათედრის ლაბორანტი (1963 - 1968)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-1998)

საპატიო წოდება

  • თბილისის საპატიო მოქალაქე (01-01-1998)
  • საერთაშორისო ოლიმპიური კომიტეტის ორდენი (01-01-1998)
  • საქართველოს დამსახურებული მწვრთნელი (01-01-1969)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 05-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის წევრი (18-10-2001 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 18-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ირანის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

სხვა

  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)