ჯამლეთ ბაბილაშვილი ჯამლეთ ბაბილაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 20-09-1942

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (18-06-2002 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • საგარეჯო

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნოვერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ქვემო ქართლის ფილიალის დოცენტი (2002 - )
  • საქართველოს გენერალური პროკურორი (1993 - 2001)
  • საქართველოს გენერალური პროკურორის მოადგილე (1992 - 1993)
  • საქართველოს უზენაესი სასამართლოს წევრი (1992)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის სახელმწიფოსა და სამართლის ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერთანამშრომელი (1992)
  • საქართველოს გენერალური პროკურორის მოადგილე (1991 - 1992)
  • საქართველოს უზენაესი სასამართლოს წევრი (1991)
  • ქალაქ ქუთაისის პროკურორი (1986 - 1991)
  • საქართველოს რესპუბლიკის პროკურატურის საგამოძიებო სამმართველოს უფროსის მოადგილე-განყოფილების უფროსი (1986)
  • ამიერკავკასიის ტრანსპორტის პროკუერორის მოადგილე (1981 - 1986)
  • საგარეჯოს რაიონის პროკურორი (1977 - 1981)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ეკონომიკისა და სამართლის ინსტიტუტის მეცნიერთანამშრომელი (1971 - 1977)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ეკონომიკისა და სამართლის ინსტიტუტის ასპირანტი (1969 - 1971)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტი (1964 - 1969)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1961 - 1964)
  • საგარეჯოს რძის ქარხნის მუშა (1960 - 1961)
  • საგარეჯოს სარემონტო ტრესტის მუშა (1959 - 1960)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • იურიდიულ მეცნიერებათა კანდიდატი

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (27-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-08-2002 - 22-04-2004)