გიორგი ახმეტელი გიორგი ახმეტელი
  • დაბადების თარიღი
  • 01-01-1937

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ახმეტა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მებაღეობა-მევენახეობის აგრონომია

სამუშაო გამოცდილება

  • ზემოხოდაბნის მევენახეობის საბჭოთა მეურნეობის დირექტორი (1989 - 1992)
  • ახმეტის სამეურნეობათაშორისო საწარმოს აგრონომი (1988 - 1989)
  • ახმეტის რ-ნის აღმასკომის თავმჯდომარე (1987 - 1988)
  • თელავის რ-ნის აგროსამრეწველო გაერთიანების თავმჯდომარე (1985 - 1987)
  • საქართველოს სსრ მინისტრთა საბჭოს უფროსი რეფერენტი (1981 - 1985)
  • ახმეტის რაიკომის პირველი მდივანი (1977 - 1981)
  • საქართველოს კპ ცკ ინსტრუქტორი (1975 - 1977)
  • ახმეტის რაისაბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარე (1972 - 1975)
  • სკკპ ცკ არსებული მოსკოვის უმაღლესი პარტიული სკოლის მსმენელი (1970 - 1972)
  • საქართველოს ალკკ რაიკომის მდივანი, საქართველოს კპ ახმეტის რაიკომის მეორე მდივანი (1963 - 1970)
  • ზემოხოდაბნის კოლმეურნეობის კოლმეურნე, ბრიგადირი, აგრონომი (1955 - 1963)

დამატებითი ინფორმაცია

მედალი შრომითი მამაცობისთვის 1970 წ. მედალი შრომითი წარჩინებისთვის 1974 წ.

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მიწათმოქმედი" - ფრაქციის წევრი (18-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)