აკაკი ასათიანი აკაკი ასათიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 22-10-1953

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „ქართველ ტრადიციონალისტთა კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(14-11-1990 - 04-11-1992)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მრგვალი მაგიდა - თავისუფალი საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • აღმოსავლური ენები და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს რესპუბლიკის უზენაესი საბჭოს თავმჯდომარე (1991 - 1992)
  • საქართველოს რესპუბლიკის უზენაესი საბჭოს თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1990 - 1991)
  • საქინფორმის მთარგმნელი (1984 - 1990)
  • საქართველოს სსრ კულტურის სამინისტროს კულტურულ-საგანმანათლებლო დაწესებულებების სამმართველოს მხატვრული თვითშემოქმედების სარეპერტუარო-სარედაქციო კოლეგიის რედაქტორი (1982 - 1984)
  • საქინფორმის მთარგმნელი (1979 - 1982)
  • ი.ნიკოლაძის სახ. თბილისის სამხატვრო სასწავლებლის ქართული ლიტერატურის მასწავლებელი (1978 - 1979)
  • ი,ნიკოლაძის სახ.თბილისის სამხატვრო სასწავლებლის ქართული ლიტერატურის მასწავლებელი (1978)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (12-11-2001 - 22-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (29-10-2001 - 12-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (27-11-1999 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია " ტრადიციონალისტები - კონსერვატორები" - ფრაქციის წევრი (27-03-1995 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    ძველი თბილისის ისტორიულ უბნებში შენობა-ნაგებობების რესტავრაციისა და ახალი მშენებლობების კანონიერების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისიის შექმნის თაობაზე - კომისიის წევრი (14-03-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    თავდაცვისა და ეროვნული უშიშროების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    თავდაცვის ფონდის საკონტროლო დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (10-12-1992 - 25-11-1995)

სხვა

  • arrow
    საპარლამენტო კოალიცია "ცენტრი" - საპარლამენტო კოალიციის თავმჯდომარე (12-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ვეტერანტთა საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (20-09-1994 - 25-11-1995)
  • arrow
    უზენაესი საბჭოს თავმჯდომარე (18-04-1991 - 04-11-1992)
  • arrow
    უზენაესი საბჭოს თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (15-11-1990 - 18-04-1991)