ვალერიან ასათიანი ვალერიან ასათიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 15-11-1950

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (25-01-1994 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №59 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • კლასიკური ფილოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის-სახელმწიფოს მეთაურის მთავარი სახელმწიფო მრჩეველი კულტურის დარგში (1992 - )
  • საქართველოს სახელმწიფო საბჭოს მთავარი სახელმწიფო მრჩველი (1992)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორი (1990 - )
  • საქართველოს კულტურის მინისტრი (1985 - 1990)
  • საქართველოს მწერალთა კავშირის მდივანი (1984 - 1985)
  • საქართველოს კომუნისტური პარტიის ცენტრალური კომიტეტის კულტურის განყოფილების გამგის მოადგილე (1982 - 1984)
  • საქართველოს კომუნისტური პარტიის ცენტრალური კომიტეტის კულტურის განყოფილების ინსტრუქტორი (1976 - 1982)
  • საქართველოს ალკკ ცენტრალური კომიტეტის სტუდენტი ახალგაზრდობის განყოფილების გამგე (1975 - 1976)
  • საქართველოს სსრ უმაღლესი და საშუალო სამეცნიერო განათლების სამინისტროს სამმართველოს უფროსი (1972 - 1975)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (1967 - 1972)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ფილოლოგიურ მეცნიერებათა დოქტორი

სხვა

  • arrow
    ვეტერანტთა საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (20-09-1994 - 25-11-1995)