ტახირ არველაძე ტახირ არველაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 25-02-1948

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • სამგორი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ტყავის ნაკეთობათა ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველო-ამერიკის ერთობლივი საწარმოს გენერალური დირექტორი (1991 - 1992)
  • საქართველოს ცეკავშირის გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე (1989 - 1991)
  • თბილისის საქარხნო რ-ის აღმასკომის თავმჯდომარე (1984 - 1989)
  • საქართველოს კპ ცკ საორგანიზაციო გან-ის ინსტრუქტორი, ინსპექტორი (1983 - 1984)
  • თბილისის საქარხნო რ-ნის აღმასკომის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1982 - 1983)
  • საქართველოს კპ თბილისის საქარხნო რაიკომის პარტკომისიის თავმჯდომარე, მრეწველობისა და ტრანსპორტის გან-ის გამგე (1980 - 1982)
  • თბილისის მოდელური ფეხსაცმლის ფაბრიკის მუშა, ინჟინერი, პარტბიუროს მდივანი (1971 - 1980)

კომისია

  • arrow
    მრეწველობის, მშენებლობის, ენერგეტიკის, ტრანსპორტის, კავშირგაბმულობისა და კომუნალურ მეურნეობის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)