ზურაბ ანდრიაძე ზურაბ ანდრიაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 03-03-1949

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "ერთობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • რადიოფიზიკა და ელექტრონიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქარეო-ეკონომიკური საშუამავლო კომერციული შეზღუდული პასუხისმგებლობის კომპანია "RC"-ს პრეზიდენტი (1992)
  • საქართველოს რესპუბლიკის მრეწველობის სამინისტროს საგარეო-ეკონომიკურ ურთიერტობათა სამმართველოს უფროსი (1991 - 1992)
  • საქართველოს სსრ ადგილობრივი მრეწველობის სამინისტროს საგარეო ურთიერთობათა სამმარელოს უფროსი (1987 - 1991)
  • საგარეო ვაჭრობის რწმუნებულის სამმართველო, საქ. სსრ მინისტრთა საბჭოს უფროსი ინჟინერი, განყოფილების გამგე (1977 - 1987)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერ-მუშაკი (1975 - 1977)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის ინჟინერ-პროფესორი (1974 - 1975)
  • თბილისის პიონერთა და მოსწავლეთა სასახლე, საქართველოს ცენტრალური კომიტეტის ლექტორი (1973 - 1974)
  • თბილისი 62 საშუალო სკოლის კომკავშირის კომიტეტის მდივანი (1972 - 1973)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი (1967 - 1972)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "ლიბერალები" - ფრაქციის წევრი (08-12-1992 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    ეკონომიკურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    საგარეო საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    თავდაცვის ფონდის საკონტროლო დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (10-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    შავი ზღვის აუზის ქვეყნების ეკონომიკური თანამშრომლობის ასამბლეა - დელეგაციის წევრი (04-05-1993 - 25-11-1995)

სხვა

  • arrow
    ევროპის გაერთიანების კრედიტების ათვისების მდგომარეობის შემსწავლელი ჯგუფი - ჯგუფის წევრი (26-11-1992 - 25-11-1995)