ინგუშა აბესაძე ინგუშა აბესაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 12-05-1939

საქართველოს III მოწვევის პარლამენტი (04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • წყალტუბო

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ძრდილო ოსეთის სახ.უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • ქ.წყალტუბოს კულტურის გან-ბის გამგე (1976 - 1995)
  • პარტიის წყალტუბოს საქალაქო კომიტეტი, პროპაგანდის და აგიტაციის გან-ბა (1973 - 1976)
  • კურორტ წყალტუბოს სანატორულ დაწესებულებაში სხვადასხვა ტანამდებობებზე (1963 - 1972)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "ნეიტრალები" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    ეკონომიკურ საკითხთა კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)