ირაკლი გოგავა ირაკლი გოგავა
  • დაბადების თარიღი
  • 10-07-1974

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო ურთიერთობები

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის აპარატის საზოგადოებრივ ურთიერთობათა დეპარტამენტის უფროსი (1997 - 1999)
  • საქართველოს მოქალაქეთა ახალგაზრდული კავშირის საერთაშორისო სამდივნოს უფროსი (1996)
  • საქართველოს მოქალაქეთა კავშირის საერთაშორისო დეპარტამენტის თავმჯდომარე (1996 - 1997)
  • ახალგაზრდულ ორგანიზაციათა ნაციონალური საბჭოს პრეზიდიუმის წევრი (1995 - 1997)
  • თსუ სტუდენტური კავშირის თავმჯდომარე (1994 - 1996)
  • ევრაზიის სტუდენტთა ასოციაციის ვიცე-პრეზიდენტი (1994 - 1996)

კვალიფიკაციის ასამაღლებელი კურსები

  • კადრების მენეჯმენტის მოკლე კურსი (TACIS-ის სახ. მოხელეთა კოლეჯი) (თბილისი, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი) (05-07-1997)
  • სპეციალური პოლიტიკური პროგრამა (John Smith Fellowship Programme) (ლონდონი) (13-12-1996)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ალიანსი ახალი საქართველოსთვის“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (08-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 08-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 20-03-2002)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 12-12-1999)

კომისია

  • arrow
    ცალკეული თანამდებობის პირების ქმედებათა კანონირების შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (14-09-2001 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი რუსეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    დსთ-ს საპარლამენტაშორისო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    ნატოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასმბლეა სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-01-2000 - 30-06-2000)

სხვა

  • arrow
    დსთ-ს ქვეყნებტან ურთიერთობის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 20-03-2002)